HAKKIMIZDA

Legend Fabricas, dokuma kumaş pazarında uzun yıllara dayanan tecrübesi ve daima yenilik (always innovation ) ilkesi ile tanınan bir kumaş firmasıdır.

Firmanın kumaş üretimindeki temel vizyonu şu şekilde özetlenebilir.

  • Öncelikle çok iyi servis
  • Çok iyi kalite
  • Sonra fiyat , şeklindedir.

??Always İnnovation?? Daima yenilik günümüz tekstil sektörünün vazgeçilmezi olmuştur. Legend?i Legend yapan felsefe de daima yenilik felsefesidir.

Firmamızın aylık üretim kapasitesi 1.000.000 mt civarındadır. Üretim Yelpazesi ise, pamuk, pamuk e.a. ,pamuk polyester,pamuk polyester e.a., pamuk ?viskon , pamuk-nylon, keten, tencel, viskon, kaplamalı kumaşlar , jakarlı kumaşlar,baskılı kumaşlar,iplik boyalı kumaşlar ve denim kumaşlar olarak özetlenebilir.

Ağırlıklı olarak pantolonluk,ceketlik ve gömleklik kumaşlar üretmekteyiz.Yıkamalı kumaşlar yılların verdiği tecrübe ile özel uzmanlık dalımızdır.

Ürettiğimiz kumaşların tamamı yerli üretimdir. İplik harmanlarımız altı ayda bir değişmektedir ve tamamı uzun elyaf üretimdir. Oluşturmuş olduğumuz koleksiyonlarda yıllık iki sezon değil , 12 ay daima yeni koleksiyon esası ile çalışılmaktadır.Bu özelliğimizden dolayı sektörde "kumaşta yeniliğin adresi" olarak tanınmış bir firmayız.

Kumaşlarımızın %40 ?ı yurtiçindeki ihracatçı konfeksiyon firmalarına %60?ı ise sırası ile Almanya, Hollanda, İtalya, İspanya, İngiltere,Fransa,İsrail ,Fas ve Tunus' a satılmaktadır.

Legend Fabric Sertifikalar